Kiralama Koşulları

Kiralama Koşulları

KİRALAMA SÜRESİ

 • Günlük kiralamalarda en kısa kiralama süresi 24 saattir, aylık kiralamalarda ise 30 gündür.

UZUN SÜRELİ KİRALAMALAR

 • Aylık kiralamalarda özel fiyat uygulanır. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için 0850 305 07 07 no'lu 7/24 çağrı merkezini veya size en yakın AYTUCAR ofisini arayabilirsiniz.

SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMA YAŞI SINIRLAMALARI

 • Ekonomik grup Araç Kiralamak için 21 yaşını doldurmuş olmanız ve en az 1 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir. 21 yaşını doldurmuş olmak koşulu sabit kalmak kaydı ve ehliyet süresi koşuluna uyularak orta ve üst sınıf araçlar için de genç sürücü ücreti alınarak araç kiralanabilmektedir.

Genç sürücü uygulamasını kullanabilmek için aşağıda yer alan koşulların sağlanması gerekmektedir.

 • Ekonomik grupta bulunan araçları kiralayabilmek için en az 21 yaşında ve 1 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 19-21 yaş aralığında ve 1 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek ekonomik gruptan araç kiralayabilmektedir.
 • Orta grupta bulunan araçları kiralayabilmek için en az 25 yaşında ve 2 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 21-25 yaş aralığında ve 2 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek orta gruptan araç kiralayabilirler.
 • Üst  grupta bulunan araçları kiralayabilmek için en az 25 yaşında ve 3 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 21-25 yaş aralığında ve 3 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek üst gruptan araç kiralayabilirler.
 • Lüks grupta bulunan araçları kiralayabilmek için en az 27 yaşında ve 5 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 25-27 yaş aralığında ve 5 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek lüks gruptan araç kiralayabilirler.
 • Genç sürücü uygulaması için SÜPER HASAR GÜVENCESİ (SCDW)'nin alınması mecburidir. AYTUCAR genç sürücü uygulamasını uygulamama hakkını saklı tutar.

ARAÇ GRUPLARI

 • Web sayfamızdan, Çağrı Merkezimizden, Ofislerimizden Online ,Telefon veya diğer yollar ile yapmış olduğunuz  rezervasyonunuz araç grubu garanti edilerek (SIPP) onaylanmıştır. Herhangi bir marka garantisi yoktur. Ancak, İlgili ofise gittiğinizde uygunluk olması halinde rezerve ettiğiniz grupta yer alan marka araçlardan temin edebilirsiniz.

REZERVASYONUNUZUN ALINMASI

 • Rezervasyon talebinizi telefon, e-posta veya whatsapp yolu ile iletmeniz halinde, rezervasyon merkezimiz tarafından talep ettiğiniz bilgilere göre araç durumumuz kontrol edilir ve size olumlu yada olumsuz yanıt verilir. 
 • Web sayfamızdan yaptığınız rezervasyonlarınızda sistem tarafından otomatik olarak rezervasyon talebinizin bize ulaştığına dair "rezervasyon talep bilgisi" e-posta ile belirttiğiniz mail adresine gönderilir. Bu e-posta rezervasyonunuzun kabul edildiği anlamına gelmez.Teslimde Öde veya Hemen Öde seçeneğine bağlı olarak talep ettiğiniz bilgilere göre araç durumumuz, ödeme bilgileriniz,kiralama şartlarına uyup uymadığınız gibi bilgileriniz kontrol edilerek öncelikle SMS olmak üzere telefon veya Mail yolu ile size olumlu yada olumsuz yanıt verilir.
 • Rezervasyonunuz araç müsaitliğinin olmaması, kiralama koşullarını taşımamanız, ödemenizin hesaplarımıza geçmemesi gibi sebepler ile konfirme edilmemesi halinde mesai saatleri içerisinde tarafınıza telefon veya e-posta yolu ile bilgi verilerek rezervasyon talebinizin karşılanamayacağı bildirilir.
 • Ödeme yaptı iseniz yaptığınız bedelin tamamı herhangi bir kesintiye uğramadan ödeme yaptığınız kredi kartına iade edilir.

REZERVASYONUNUZUN ONAYLANMASI

 • Rezervasyonunuz onaylandığında size telefon, e-posta veya SMS ile bilgi verilir. Bundan dolayı,  telefon, e-posta, whatsapp veya web yoluyla yapmış olduğunuz rezervasyonlarınızda lütfen vermiş olduğunuz iletişim bilgilerinin doğru ve eksiksiz olduğundan emin olunuz.

EK SÜRÜCÜ

 • Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi ve/ veya kişilerce kullanılabilmesi için ek sürücüye ait Sürücü Belgesi bilgilerinin,ek ücretli olarak , Kira Sözleşmesi’ne eklenmesi ile mümkündür. Kira sözleşmesinde yer almayan kullanıcı ve/veya kullanıcılar tarafından her hangi bir kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılacak, gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi/kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. Fiyat ve ayrıntılı bilgi için Rezervasyon Merkezi’mizi arayabilirsiniz.( Ek sürücü kiralama koşulları Sürücü Belgesi ve Yaş Sınırlamalarında bulunan koşullarla aynıdır.)
 • Kiralama koşullarını  sağlaması ve Araç Kirala Sözleşmesine kaydedilmesi koşulu ile Ek Sürücü'de Asıl sürücü gibi kiralama periyodu boyunca (aracın teslim alındığı tarih ve saatten, aracın iade edildiği tarih ve saate kadar) sorumludur.
 • Araç Kiralama Sözleşmesine Ek Sürücü ilave edilebilmesi için asıl sürücüde olduğu gibi Ehliyet, Kimlik Belgesi, Pasaport gibi belgelerin aslının ibra edilmesi ve ilgili AYTUCAR ofisinde bulunması zorunludur. Telefon,fotokopi veya resim gibi beyanlar ile ek sürücü ilave edilemez. 

YABANCI EHLİYETLE KİRALAMA

a) Kiralama yapacak olan Türk vatandaşları dış ülkelerden aldıkları sürücü belgeleri ile ülkemizde araç kullanmalarının yalnızca aşağıdaki şart ve koşullarda mümkün olduğunu bilir ve kabul eder:

 • Dış ülkelerden alınan sürücü belgeleri ile ülkemize giriş yapıldığı tarihten itibaren en fazla 1 yıl süreyle araç kullanılabilir.
 • Altı aydan fazla ülkemizde bulunanların, araç kullanırken dış temsilcilikler veya noter tarafından onaylanmış sürücü belgelerinin Türkçe tercümelerini sürücü belgesi ile birlikte yanlarında bulundurmaları zorunludur.
 • Bir yılın sonunda ülkemizde araç kullanılabilmesi için dış ülkelerden alınan sürücü belgelerinin ülkemiz sürücü belgesi ile değiştirilmesi zorunludur.

b) Kiralama yapacak olan Yabancı ülke vatandaşları ise dış ülkelerden aldıkları sürücü belgeleri ile ülkemizde araç kullanmalarının aşağıdaki şart ve koşullarda mümkün olduğunu bilir ve kabul eder:

 • Dış ülkelerden alınan sürücü belgeleri ile ülkemize giriş yapıldığı tarihten itibaren en fazla 6 ay süreyle araç kullanılabilir.
 • Altı ayın sonunda ülkemizde araç kullanılabilmesi için dış ülkelerden alınan sürücü belgelerinin ülkemiz sürücü belgesi ile değiştirilmesi zorunludur.
 • Dış ülkelerden almış oldukları sürücü belgeleri ile bu maddede belirtilen şartları sağlamadan araç kullananlar hakkında 2918 sayılı Kanunun 39 uncu maddesine istinaden işlem yapılır.

KİLOMETRE SINIRI

 • Günlük araç kiralama hizmetinde günlük kilometre sınırı 350 KM dir. Ancak hiç bir şekilde kiralama periyodu boyunca 3500 KM'yi aşamaz.Km aşım bedeli ile ilgili detaylı bilgiyi ofislerimizden veya rezervasyon merkezimizden öğrenebilirsiniz.
 • Aylık kiralamarda kilometre kullanım hakkı araç grubuna bağlı olarak en üst limit 30 gün olmak şartlı ile 3500 km ile sınırlıdır. Km aşım ücreti grup bazında değişkenlik göstermekte olup detaylı bilgiyi rezervasyon merkezimizden veya ofislerimizden alabilirsiniz.

TESLİM ETME / TESLİM ALMA

 • 24 saat kesintisiz hizmet veren Uluslararası Hava Limanları Ofislerimizden günün her saatinde; Diğer ofislerimizde ise mesai saatleri içerisinde (08:00-19:00) ofisten araç teslimi ve araç alınması ücretsizdir. Uluslararası Hava Limanları haricinde mesai saatleri dışında gerçekleşecek araç teslimatları ve araç bırakmaları en az 24 saat önceden haber verilmek koşulu ile  ek ücrete tabidir.

ADRESE ARAÇ TESLİM ETME / TESLİM ALMA

 • İstenilen adrese araç teslimi veya istenilen adresten araç teslim alma hizmeti ek ücrete tabidir. Ek ücret mesafeye göre değişiklik gösterdiğinden 0850 305 07 07​ no'lu 7/24 çağrı merkezinden veya size en yakın AYTUCAR ofisinden bilgi alabilirsiniz.

DROP BEDELİ - (TEK YÖN KİRALAMA)

 • Aracın kiralandığı Aytucar ofisinden başka bir  Aytucar ofisine iade edilmesi durumunda aşağıdaki tabloda belirtilen Drop Bedelleri ek hizmet olarak yansıtılır. Farklı bir şehirde veya Aytucar ofisinin bulunduğu bir adreste iade edilmesi durumunda kira süresine bakılmaksızın mesafeye göre hesaplanan Tek-Yön ücreti uygulanır. Ücret bilgileri ofis bazında değişiklik göstermekte olup detaylı bilgiyi 0850 305 07 07​ no'lu 7/24 çağrı merkezini  arayarak alabilirsiniz.

 

AYTUCAR OFİSLERİ ARASI DROP BEDELLERİ Havalimanı Ofis Şehir Merkezi Ofis Kemer Ofis Kundu Ofis Belek Ofis Alanya Ofis Gazipaşa Ofis
Antalya Havalimanı Ofis ***** 50₺ 150₺ 50₺ 100₺ 150₺ 200₺
Antalya Şehir Merkezi Ofis 50₺ ***** 100₺ 50₺ 100₺ 150₺ 200₺
Kemer Ofis 150₺ 100₺ ***** 150₺ 150₺ 200₺ 250₺
Kundu Ofis 50₺ 50₺ 150₺ ***** 75₺ 150₺ 200₺
Belek Ofis 100₺ 100₺ 150₺ 75₺ ***** 150₺ 200₺
Alanya Ofis 150t 150₺ 200t 150₺ 150₺ ***** 75₺
Alanya Gazipaşa Havalimanı Ofis 200₺ 200₺ 250₺ 200₺ 200₺ 75₺ *****

 

FİYATLARA DÂHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR

 • Kiralama bedeline dahil olan ve olmayan hizmet ve güvenceler aşağıda belirtilmiştir.Fiyatlarınıza dahil olmayan güvenceleri kiralama başlangıcında satış ofislerimizden satın alabilirsiniz. Geçerli limitlerle ilgili detaylı bilgiyi de satış ofislerimizden alabilirsiniz.

KİRALAMA SÖZLEŞMESİNE DAHİL OLAN GÜVENCELER

 • Ferdi Kaza Sigortası (PI) Karayolları Zorunlu Trafik Sigortası limitleri kapsamında dahildir.
 • Hasar Sorumluluk Güvencesi(CDW) ve %18 Katma Değer Vergisi dahildir.

MUAFİYET (EXCESS)

 • AYTUCAR'dan yaptığınız kiralamalarda muafiyet(Excess) uygulanmamaktadır. Kiraladığınız araçta meydana gelebilecek tek taraflı veya çift taraflı kazalarda  oluşan hasarlardan kusurunuz oranında (%0, %50, %100) sorumlu olursunuz. Bu sorumluluğunuzdan satın alacağınız ek güvenceler ile muaf olabilirsiniz.

HASAR BEDELİNİN TESPİTİ

 • Araçta oluşan hasar bedeli Yetkili Servisten veya Aytucar Servis Bölümünden alınacak proforma fatura bedeline göre tespit edilir.

TRAFİK KAZALARINDA KUSUR ORANLARI

 • Sigorta şirketleri Trafik Kazalarındaki Kusur Oranını belirlerken Polis,Jandarma birimleri veya sürücüler tarafından tanzim edilen Kaza tutanakları, belgeler ve Fotoğrafları dikkate alarak değerlendirme yaparlar. Bu kusur oranları %0, %50 veya %100 şeklindedir.

KİRALAMA SÖZLEŞMESİNE DAHİL OLMAYAN GÜVENCELER

 • Kira bedeline Yakıt, Köprü, Otoyol Ücretleri, Trafik Cezaları,Otopark Ücretleri ile ekstra sigortalar (TWH- Lastik, Cam, Far), (MI-Mini Hasar Güvencesi), (SCDW-Süper Hasar Güvencesi),  (TP-Hırsızlık Güvencesi) Ek Sürücü, Tek Yön Ücreti, Araç Teslim Etme ve Teslim Alma ücretleri, Bebek/Çocuk Koltuğu, Navigasyon Cihazı, Ek Km Paketi gibi ekstra talepler dahil değildir.
 • Araçlar teslim edildiği yakıt miktarı ile iade alınır. Eksik yakıt ile iade edilen araçlarda, eksik yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır. Alındığı yakıt seviyesinden daha fazla yakıt ile iade edilen araçlarda yakıt bedeli iadesi yapılamamaktadır. 

İSTEĞE BAĞLI EK GÜVENCELER

 • Kiralama sözleşmesine dahil olmayan hizmetleri ve ek güvenceleri ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun olarak seçerek kendinizi güvende hissedebilirsiniz. 

 

EK GÜVENCE ADI TL/GÜN TL/AY AÇIKLAMA

Mini Hasar Güvencesi-(MI)     

15 ₺ 225₺

Kiralanan araçta 750 ₺'ye kadar oluşan hasarlarda kiracı beyanı ile onarım sağlama avantajı sunan güvencedir. (Mini Hasar Sigortası Kazaya bağlı olmaksızın araçta meydana gelen Lastik Cam ve Far hasarlarını kapsamaz, bu tür hasarlar için LCF sigortası almanızı tavsiye ederiz.)

Süper Hasar Güvencesi-(SCDW)

40 ₺ 600₺

Kazaya bağlı olarak meydana gelen hasarlarda kaza ile ilgili raporların eksiksiz/tam getirilmesi ve asli kusurlu olunmaması koşulu ile kiralanan araçta oluşan  tüm hasarları kapsayan güvencedir.(Kazaya bağlı olmaksızın meydana gelen 1 adet Lastik veya1 adet Cam veya 1 adet Far hasarlarından sadece 1 tanesi dahildir.)

Lastik Cam Far Güvencesi- (LCF)

20 ₺ 300₺

Trafik kazasına bağlı olmaksızın aracın Lastik, Cam ve Farlarında meydana gelebilecek hasarları koruma altına alan güvencedir.(sürücü hatasından meydana gelen,bariyer,kapan nedeniyle oluşan hasarları kapsamaz)

Lüks sınıf araçlarda(PDAD-PDAR,LDAR-FFAD-PVMD) günlük fiyatlara +50₺ ilave edilir.

Tüm araç gruplarında 15 Gün ve üzeri kiralamalarda 15 günlük sabit ücret geçerli olacaktır.

Detaylı bilgi "GÜVENCELER" başlığı altında belirtilmiştir. 

 

EK HİZMETLER

 • İhtiyaçlarınıza bağlı olarak aşağıda günlük fiyatları belirtilen hizmetleri rezervasyon oluştururken veya aracınızı teslim alırken talep edebilirsiniz.(Ek KM paketi toplam kullanım hakkına ilave edilir.Kiralama gün sayısından bağımsızdır.)

Bebek Koltuğu (Günlük 15₺)

 • 5 Gün ve üzeri kiralamalarda 5 günlük sabit ücret geçerli olacaktır.

Çocuk Koltuğu (Günlük 15₺)

 • 5 Gün ve üzeri kiralamalarda 5 günlük sabit ücret geçerli olacaktır.

Navigasyon (Günlük 15₺)

 • 5 Gün ve üzeri kiralamalarda 5 günlük sabit ücret geçerli olacaktır.

Ek Sürücü (Günlük 20₺)

 • Sürücü koşullarını sağlamak koşulu ile.

Ek Km Paketi (100km, 250km, 400km)

 • Çağrı merkezimizden veya ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.

Genç Sürücü(Günlük 50₺)-(Ekonomik ve Orta Grup Araçlarda Geçerlidir)

 • Genç sürücü ücretine ek olarak Tam Kaza Güvencesi (SCDW) alınması zorunludur.
 • AYTUCAR Genç Sürücü uygulamasını uygulamama hakkını saklı tutar.
 • Üst ve Lüks grup araçlarımızda geçerli olan fiyat bilgisini çağrı merkezimizden veya ofislerimizden öğrenebilirsiniz.

 

ÖDEME VE DEPOZİT

 • Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Depozit için MasterCard veya Visa kart kabul edilmekte olup Debit card/banka kartı veya ön ödemeli kartlar kabul edilmemektedir.
 • www.aytucar.com web sayfası üzerinden yapılan rezervasyonlarda ödeme yapılan Kredi Kartı/Debit Kartı'nın araç teslim alma esnasında ibra edilmesi zorunludur.
 • Euro(€) üzerinden yapılan kiralama rezervasyonlarında kiralama ve ek hizmet bedelleri TL(₺) olarak ödenmek istendiği takdirde kiralama başlangıç günündeki T.C Merkez Bankası döviz kurları esas alınarak TL(₺)'ye çevrilerek ödeme alınır. 
 • Sanal Kart ile yapılan ödemeli rezervasyonlarda işlem yapılan sanal kartın bağlı olduğu kredi kartının ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Web sayfamızdan yaptığınız ödemeli rezervasyonlarda aracı teslim alma esnasında ödeme yapılan kartın ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Kira bedeli ödeme şekli ilgili kanunlar gereğince sadece şahsi kredi kartı  ve debit kart ile yapılmaktadır.
 • Kiralama türü ve araç grubuna göre değişen depozito tutarının şahsa ait kredi kartından sağlanıyor olması gerekmektedir. Kredi kartının üzerinde kiralama yapacak kişiye ait isim ve soyisim bilgisi bulunmalıdır.
 • Kira bedeline ek olarak kredi kartına konulacak depozito miktarı için yeterli limit uygunluğunun olması gerekmektedir. Alınan depozitlerin iadesi araç dönüş tarihinden itibaren 10 iş günü sonra aynı kredi kartına yapılır.
 • Kredi kartınızın mail order'a kapalı olması halinde fiziki pos cihazından provizyon alma işlemi gerçekleştirilir.Fiziki Pos cihazından alınan provizyonlar ilgili bankanın işlem hızına bağlı olarak ortalama 25 ile 28 gün sonunda otomatik olarak kaldırılmaktadır. Herhangi bir çekim yapılmadığı takdirde firmamızın blokenin daha önce kaldırılması konusunda herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.
 • Aracı teslim alacak kişinin ehliyetinin,T.C Kimlik Kartının (yabancı ehliyetli misafirlerimiz için pasaport) aslını ve kendine ait kredi kartını AYTUCAR ofisine ibraz etmesi gerekmektedir.Kredi kartının internet kullanımına açık olması gerekmektedir.
 • Aytucar gerekli gördüğü durumlarda 2.Kredi kartı isteme ve depozit miktarını artırma hakkını saklı tutar.Kredi kartından provizyon alınamaması durumunda veya gerekli görüldüğü durumlarda Kredi Notu (Findex) sorgulamasının olumsuz olması halinde araç verip vermemek AYTUCAR’ın tasarrufundadır. Kredi Sorgulama ihtiyacı duyulan hallerde geçerli Findeks notu (1300 ) olmalıdır.

İPTAL VE İADE KOŞULLARI

 • Ödemeli rezervasyonlarda aracı teslim alma saatinden 24 saat öncesine kadar rezervasyon iptal edilirse kiralama ücretinin tamamı AYTUCAR tarafından iade edilecektir.
 • Ödemeli rezervasyonlarda aracın teslim edileceği saate 24 saat ile 2 saat arasında kaldığında 1 günlük kiralama ücreti kesilerek geriye kalan tutar AYTUCAR tarafından iade edilecektir. (1 günlük rezervasyonlarda iade yapılmayacaktır )
 • Ödemeli rezervasyonlarda araç tesliminden 2 saat önce yapılan iptallerde kiralama ücreti iade edilmez.
 • Ödemeli rezervasyonlarda müşterilerimize ait araçlar teslim alma saatinden itibaren 2 saat bekletilecek olup, bu iki saat içerisinde müşterilerimiz araçlarını teslim alabileceklerdir. 2 saat sonrasında rezervasyon sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecek ve ücret iadesi yapılmayacaktır.
 • Kiralayanın kendi isteği ile aracı erken teslim etmesi halinde kalan gün sayısına ait kira bedeli kiralayanın talebi doğrultusunda kalan kira bedeli üzerinden %30 kesinti yapılarak iade edilir, yada kiralayanın müteakip araç kiralamasında kalan miktar kira bedeli toplamından otomatikman düşülerek mahsuplaşılır.

REZERVASYON DEĞİŞİKLİK KOŞULLARI

 • Ödemeli veya rezervasyon merkezi,çağrı merkezi,AYTUCAR ofisleri vasıtası ile yapılan rezervasyonlarda aşağıdaki maddelerde belirtilen usuller uygulanır. 
 • 08503050707 no'lu 7/24 çağrı merkezinden veya size en yakın AYTUCAR ofisinden yapılan rezervasyonlarda aracı teslim alma saatinden 24 saat öncesine kadar rezervasyon değişikliği ücretsiz olarak yapılacaktır.
 • 24 saatten daha az kalan rezervasyonlarda, rezervasyon değişikliği araç müsaitlik durumuna göre değerlendirilerek yapılacak veya iptal edilecektir.
 • Ödemeli rezervasyonlarda aracı teslim alma saatinden 24 saat öncesine kadar talep edilen rezervasyon değişikliği ücretsiz olarak yapılacaktır.
 • Ödemeli rezervasyonlarda araç teslimine 24 saatten daha az kalan rezervasyonlarda, rezervasyon değişikliği yapılarak 1 günlük kira bedeli tahsil edilecektir.
 • Rezervasyon değişiklikliklerinde geçerli olan rezervasyon tarihindeki kiralama ücreti ile yeni rezervasyon tarihindeki kiralama ücreti arasında fark var ise aradaki fark tahsil edilir.

KİRALAMA SÜRESİNİN UZATILMASI

 • Kiralama sözleşmesinde yazan tarih ve saatte dönmeyen sürücüler kira süresini uzatmak istediklerinde en az 24 saat öncesinden çağrı merkezi veya ofislerimizi arayarak uzatma talebinde bulunmalıdır.AYTUCAR'ın bilgisi ve onayı dışında kira süresini uzatmak mümkün değildir. Araç müsaitliği bulunduğu takdirde kiralama süresi uzatma talebiniz karşılanacaktır. Kiracı araç müsaitliğinin olmadığı veya uzatma talebinin onaylanmadığı durumlarda aracı iade etmek zorunda olduğunu kabul ve beyan eder.
 • Kiracı uzatma talebi kabul edilmediği veya  aracı sözleşme bitim tarihinde iade etmediği takdirde, kiralayanda bulunan aracın rezervasyonu var ise ve AYTUCAR mevcut rezervasyon müşterisine üst grup araç vermek zorunda kaldığı veya diğer firmalardan temin etmek zorunda kaldığı takdirde; diğer kiracıya verilen aracın kiralama gün sayısının tamamını kapsayacak şekilde kiralama ücret farkı hesaplanarak uzatma talebi kabul edilmeyen ve zamanında dönmeyen kiralayana fatura edilir.
 • Kira uzatma günlerine ait kira bedelinin hesaplanmasında talep edilen tarihte geçerli olan güncel günlük kiralama bedeli ve varsa ekstra hizmetler, ilave sigorta bedelleri eklenerek bulunan kira bedeli kiracının kredi kartından tahsil edilir. Kredi kartında yeterli bakiye olmaması halinde kiracıdan kredi kartına yükleme yapması istenir.Araç müsaitliği olduğu takdirde, kira süresi uzatma talebinizin onaylanması için ek gün bedelinin tahsil edilmesi zorunludur. Ek gün bedeli tahsil edilmeden talebiniz onaylanmaz.
 • Kira uzatmaları sonrası kira sözleşmesi imzalanmamış olsa dahi iş bu sözleşme koşulları ile bağlı kalacaktır. Kiracı, sözleşme süresinin sona ermesine rağmen aracı teslim etmemesinin ceza hukuku hükümlerince suç teşkil ettiğini, aracı kira süresi dışında alıkoymayacağını kabul eder. Kira süresinin sona ermesi sonrasında ve/veya yasalara aykırı araç kullanımı sırasında sigorta, teminatlar ve yasal haklardan yararlanamayacağını bildiğini kabul ve beyan eder.

TESLİM GECİKMELERİ

 • Kiralanan araçların iadesinde  opsiyon bulunmamaktadır. Teslim geçikmelerinde ek hizmetler ve isteğe bağlı sigortalarda dahil olmak üzere 1 günlük kira bedeli alınır.

TRAFİK CEZALARI

 • Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza müşterimize aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya resmi olmayan makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.
 • Kiralama esnasında oluşan trafik ihlallerine ait (HGS/OGS geçiş ücretleri, kaçak geçiş cezaları, trafik cezaları vb.) tutarlar ilgili devlet kurumları tarafından AYTUCAR’a yansıtılmaktadır. Kiralama sırasında gerçekleşen ve müşterimize ait olan ilgili trafik cezası tahsilatı, kiralama sırasında ibraz edilen kredi kartından yapılacaktır.
 • Trafik cezaları tahsilatlarında 10₺ HİZMET BEDELİ ilave edilir.

HGS KULLANIMI

 • Filomuzdaki tüm araçlarımızda HGS bulunmaktadır. Kiralama süreniz sonlandığında, HGS kullanım bilginiz ofislerimize ulaşır ve geçiş ücreti kredi kartınızdan tahsil edilir. Geçiş ücreti ile ilgili tahsilat süreci Karayolları Genel Müdürlüğü'ne bağlı olduğu için olağan sürelerden daha geç tahsilat yapılabilmesi mümkündür.
 • HGS olan araçlarımız ile OGS gişelerinden geçiş yapmanız durumunda; kaçak geçiş yapmış olursunuz. Kaçak geçiş ücreti (diğer trafik ihlallerinde olduğu gibi) ilgili devlet kurumlarına AYTUCAR tarafından ödenir ve kaçak geçiş ücreti (diğer trafik ihlallerinde olduğu gibi), kiralama sürecinde ibraz edilen kredi kartından tahsil edilir. 
 • Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim köprüsünden yapılan geçişlerde ve özel sektörün işletmesinde olan otoyollarda HGS kullanılamamaktadır, gişede nakit ödeme yapılması gerekmektedir.

GÜVENCELER

 • Güvencelerimiz hakkında açıklama aşağıda yer almaktadır. Açıklamalar genel ve bilgi amaçlıdır. AYTUCAR bu bilgileri zaman içerisinde değiştirme hakkını saklı tutar. Rezervasyonunuza dahil olan güvenceler fiyat teklifinizde ve/veya rezervasyon konfirmasyonunuzda yer almaktadır. 
 • Fiyatlarınıza dahil olmayan güvenceleri kiralama başlangıcında satış ofislerimizden satın alabilirsiniz. Geçerli limitlerle ilgili detaylı bilgiyi de satış ofislerimizden alabilirsiniz.
 • Hasar Sorumluluk Sigortası (CDW) : Kaza durumunda diğer araçta meydana gelecek maddi hasar ve kayıpları Genel Güvence Koşulları kapsamında karşılamaktadır. Kiralama bedeline dahildir. 
 • Hırsızlık Sigortası (TP) : Kiracı bu sigorta ile kiraladığı aracı çalınmaya karşı teminat altına alabilir. Tam Kaza Güvencesi paketine dahildir. Ek sigorta paketleri alınmadığı takdirde;Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliğinin; kasko poliçeleri ile ilgili belirlediği şartları kapsamak koşulu ile meydana gelen hırsızlık olaylarında araç toplam bedelinin % 5 kiralayana rücu edilir.
 • Lastik Cam Far Güvencesi(TWH): Kiralanan araçta kazaya bağlı olmadan oluşabilecek Lastik, Cam ve Far hasarlarına sağlanan güvencedir.
 • Mini Hasar Güvencesi (MI) : Kiralanan araçta 750 TL ye kadar oluşan hasarlarda kiracı beyanı ile onarım sağlama avantajı sunan güvencedir. . Herhangi bir kazaya bağlı olmaksızın oluşan Lastik Cam ve Far hasarları bu sigorta kapsamında değildir.
 • Tam Kaza Güvencesi (SCDW): Kazaya bağlı olarak meydana gelen hasarlarda kaza ile ilgili raporların eksiksiz/tam getirilmesi ve asli kusurlu olunmaması koşulu ile kiralanan araçta oluşan  tüm hasarları kapsayan güvencedir.
 • Ferdi Kaza Sigortası(PI): Sürücü ve araç içindeki kisileri Karayolları Zorunlu Trafik Sigortası limitleri kapsamında güvence altina alan bir sigortadir. Araçta bulunan koltuk sayisi baz alinarak hesaplanmaktadir.

* AYTUCAR fiyat koşulları ile tarifede belirtilen araç tiplerini önceden haber vermeksizin değiştirme haklarını saklı tutar.

Aşağıdaki hallerde Sigortadan Yararlandırma Teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zarar sigorta kapsamı dışında kalacaktır:

 • Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması,
 • Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi, araca yanlış yakıt doldurulması ve benzeri diğer durumlar),
 • Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller),
 • Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması,
 • Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,
 • Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri diğer kullanımlar),
 • Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),
 • Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 48 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması,
 • Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının ve ruhsatının teslim edilememesi.
 • Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi,
 • Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,
 • Açık veya gizli bir gelir karşılığında yolcu / yük taşımacılığı,
 • Herhangi bir vasıtayı çekme / itme işlemi,
 • 3. şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri kendisi sorumludur.
 • Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliğinin; kasko poliçeleri ile ilgili belirlediği şartların dışına çıkılması nedeni ile, sigorta şirketlerinin sigorta bedelini ödemediği hallerde,

KAZA HALİNDE YAPILMASI GEREKENLER

 • TEK TARAFLI olarak kazaya uğraması,araca hasar verenin tespit edilememesi veya kaçması ile aracın çalınması durumunda, (aracın) yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurarak kaza, hırsızlık, görgü tespit ve alkol tespiti raporları alınmalıdır.
 • ÇİFT TARAFLI kazalarda ise, aşağıdaki maddelerde bildirilen haller dışında, kazanın oluş şekline göre sürücüler, Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağını tutanak üzerinde belirtilen şekilde doldurmakla yükümlüdürler.
 • Kazaya karışan araç sürücülerinin sürücü belgesi, araç ruhsat ve zorunlu  trafik sigortası fotokopisi/resimleri ile araçlara ait hasarlı bölgeleri ve plakaları gösterecek şekilde resimlerinin çekilmesi aracı kiralayanın sorumluluğundadır.
 • Kazaya karışanlardan bir veya birden fazla sürücü yabancı uyruklu veya yabancı ehliyetli ise sürücüye ait pasaport kimlik bilgileri sayfası ile Türkiyeye giriş damgasının vurulduğu sayfanın fotokopisi/resminin de hasar evraklarına eklenmesi zorunludur.
 • Sigorta şirketleri tarafından talep edilen bu belgelerin hiç getirilmemesi veya eksik getirilmesi aracın sigorta kapsamı dışında kalmasına sebep olur ve hasar bedelleri kiralayana  rücu eder.

Çift taraflı kazalarda, sadece aşağıdaki hallerde trafik kazası tespit tutanağı, trafik polisi tarafından düzenlenmektedir.

 • Sürücü belgesiz motorlu araç kullanılıyorsa,
 • Sürücüde yaş küçüklüğü varsa,
 • Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa,
 • Kazaya karışan araçlardan birinin kamu kurumlarına ait olması durumunda,
 • Kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelirse,
 • Trafik Kazasında sadece 3.kişilere ait eşyalara zarar gelirse,
 • Kazaya karışan araçlardan birinin trafik sigorta güvencesinin bulunmaması durumunda,
 • Trafik kazası ölüm ve / veya bedeni zarar ile sonuçlanmışsa.

ÖNEMLİ NOTLAR

 • Herhangi bir kaza durumunda, aracın yeri değiştirilmeden kazanın şekline uygun kaza tespit tutanağı tutulması ya da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınması ve 7/24 hizmet veren 0850 305 07 07 numaralı Destek Hattına bilgi verilmesi zorunludur.
 • Aracın çalınması durumunda da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak 7/24 hizmet veren 0850 305 07 07 numaralı Destek Hattına bilgi verilmesi zorunludur. Aksi halde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3'cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir.
 • Lütfen kiralama başlangıcında ve iadesi sırasında Araç teslim etme ve teslim alma formunun doldurulup karşılıklı olarak imzalandığından emin olunuz
 • Kiralama süresini uzatmak, dönüş saatini ve gününü bildirmek / değiştirmek için lütfen kiralamayı yaptığınız ofisi veya rezervasyon merkezimizi arayınız.
 • Kiralama sırasında kaza, aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda 0850 305 07 07 numaralı Destek Hattı aranmalıdır.
 • Aracı yol, iklim koşullarına ve hız sınırlarına uyarak kullanmak sizin sorumluluğunuzdadır. Aracın kapasite ve üretim amacı dışında kullanılması, tümsek ve çukurlar gibi yol seviyesinden farklı yerlere vurması, arazide ve kumsalda kullanılması sonucu oluşacak tüm zararlar ile aracın motor veya diğer bölümlerine su girmesi sonucu oluşan hasarların sorumluluğu size aittir. Aracı yarışmak, hız yapmak için, aracın dayanıklılığını ve hızını test etmek için ve başka birisine araç kullanmayı öğretmek için kullanmamalısınız.
 • Kullanımınız sırasında aracın periyodik bakım kilometresi gelmesi durumunda, güvenli bir şekilde yolculuğa devam edebilmeniz için lütfen Destek Hattımızı arayınız.
 • Aracı kullanmadığınız her durumda kilitli tutunuz. Doğru ve uygun yakıt kullandığınızdan emin olunuz. Yağ düzeylerini kontrol ediniz ve lastik havalarını olması gereken düzeyde tutunuz.
 • Aracı ve hiçbir parçasını satamaz, kiralayamaz ya da elden çıkartamazsınız. Bedelsiz dahi olsa, aracı sözleşmede yer alan isimler dışında herhangi birinin kullanımına veremezsiniz. Herhangi bir kişiye araç üstünde yasal haklar tanıyamazsınız ve kendi haklarınızı devredemezsiniz.
 • Hiçbir koşulda fren, debriyaj, şanzıman yağları veya motor soğutucuları sıvı düzeylerini kendi güvenliğiniz için tamamlamayınız. Gösterge tablosunda herhangi bir uyarı ışığı yanması veya düşük yağ düzeyleri görülmesi halinde derhal bizimle temasa geçiniz. Acil durumlarda 24 saat ulaşabileceğiniz telefon numarası aracı teslim aldığınız ofis yetkilisi tarafından size verilecektir.
 • Araçla ilgili herhangi bir aksaklık tespit ettiğinizde hemen bizi uyarmanız gerekmektedir. Herhangi bir yazılı izin olmaksızın herhangi bir kişinin araç üstünde çalışmasına izin vermeyiniz.
 • Araçta onayımız dışında yapılan değişikliklerden dolayı, kiralama öncesi durumuna döndürmek için yapacağımız harcamalar, aracın iadesi sırasında zabıt ile kayıt altına alınmamış ve/veya eksik evrakla ihbarı yapılmış hasarlar ve münhasıran sigorta teminatlarının karşılamadığı/teminat limiti üzerinde kalan hasar bedelleri, kazaya bağlı olmadan oluşan lastik, cam ve far hasarları,aracın iç döşemesine,koltuklara, jantlarına ve aracın kriko, anten, anahtar, ruhsat gibi ekipmanlarına verilen hasarlar sizin sorumluluğunuzdadır.

ARAÇ TESLİM ALMA BİLGİLERİ

 • Aracınızı teslim almadan önce gerekli tüm dokümanların hazır olmasına lütfen dikkat ediniz :
 • Sürücü Belgesi aslı (Önlü arkalı fotokopisi).
 • Sürücü adına geçerli bir kredi kartı
 • Voucher ile kiralama yapan yolcular için de kredi kartından belirli bir miktar provizyon alınması zorunludur.
 • Rezervasyon onay belgesi
 • T.C Nüfus Cüzdanı/Kimlik Belgesi veya Pasaport(Pasaport sadece yabancı uyruklular ve yabancı ülke ehliyeti ile kiralama yapanlar için zorunludur.)

​ARACIN KİRALAMAYA HAZIR OLMASI

 • Aracınızı teslim alacağınız ofisimize geldiğinizde araç kiralanmaya hazır durumda olacaktır. Tüm araçlarımızın mekanik, teknolojik ve konfor bakımından kiralamaya hazır olması için tüm gerekli hassasiyeti göstermek ilk önceliğimizdir. Bu standartların sağlanmadığını düşündüğünüz durumlar olursa, kiralama ile ilgili kişiye bu durumu iletiniz.

KİRALAMA ÖNCESİ VE SONRASI KONTROL

 • Aracınızı teslim almadan önce aracı dikkatlice incelemenizi ve eğer sözleşmede belirtilmemiş herhangi bir hasar yada araca ait eksik ekipman var ise bunu ilgililerle konuşarak sözleşmeyi yenilemelerini isteyiniz. Aracınızı teslim ederken sözleşmede "belirtilmemiş hasar ve eksiklikler" kiralama süresinde gerçekleşmiş kabul edilecek ve müşteri olarak bu zararlardan sorumlu olacağınızı belirtiriz.
 • Kiralama esnasında ilgili personelimiz tarafından tanzim edilerek karşılıklı imzalanan Kira Sözleşmesi ve Araç Teslim Formunu kiralama süresince muhafaza ediniz. İthilaf halinde AYTUCAR kayıtları esas alınacaktır.
 • Kiralama sonunda kiralama başlangıcında düzenlenen Araç Teslim Formunda bulunan "Araç Dönüş" bölümünün personelimiz tarafından doldurularak (Dönüş Tarih, Saat, Km v.s) karşılıklı imzalandığını, kiralama süresince herhangi bir hasar ve eksik ekipman yok ise "YENİ HASAR YOK" ifadesinin yazıldığını kontrol ediniz.

YAKIT POLİTİKASI

 • Araçlar teslim edildiği yakıt miktarı ile iade alınır. Eksik yakıt ile iade edilen araçlarda, eksik yakıt bedeline ilave olarak 20₺ hizmet ücreti alınır. Alındığı yakıt seviyesinden daha fazla yakıt ile iade edilen araçlarda yakıt bedeli iadesi yapılamamaktadır.

ÖZEL EŞYALAR

 • Kiralama bitiminde, aracı teslim etmeden araç içinde herhangi bir şahsi eşyanızın olup olmadığını kontrol ediniz. Araç içinde unutulan eşyalar için AYTUCAR tarafından sorumluluk kabul edilmemektedir.

SÖZLEŞMENİN SONLANDIRILMASI

 • Aşağıda belirtilen ana koşullara uymamanız durumunda kiralama sözleşmesi AYTUCAR tarafından tek taraflı olarak fesh edilir.
 • Nihai tüketici iseniz, kira, uzatma ve ek hizmet bedellerinin zamanında ödenmemesi durumunda, sözleşme hiçbir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın fesih olur. Bu durumda kiracı otomobili derhal iade etmek durumundadır. Aracın iade edilmemesi halinde, kiracı güveni kötüye kullanma suçunu işlediğini resmen kabul ve taahhüt eder.
 • Eğer borçlarınıza karşılık herhangi bir malınıza haciz konduğunu veya böyle bir konunun size tebliğ edildiğini tespit edilirse kiralama sözleşmesi AYTUCAR tarafından tek taraflı olarak fesh edilir.
 • Ticari bir firma iseniz, aşağıdaki durumlarda kiralama sözleşmesi AYTUCAR tarafından tek taraflı olarak fesh edilir.
 • Firmanız tasfiye sürecindeyse, kayyumdaysa, mallarınız yediemindeyse veya takipteyse
 • Alacaklılarla anlaşmak için hukuki yollara gittiyseniz
 • Mallarınızın borçlarına karşılık haczedildiğini tespit edilirse
 • Bu sözleşmenin koşullarına uymazsanız 
 • Bu sözleşmenin tek taraflı olarak sonlandırılması, bu sözleşmeden doğan borçlarınızın tahsil edilmesini etkilemez. Bu sözleşmenin fesih edilmesinden kaynaklanan masraf ve zararların AYTUCAR tarafından talep edilme hakkı saklıdır.
 • Bu sözleşmenin sora ermesinden sonra, her ne kadar bitmiş de olsa, aracı güvenli bir şekilde korumak ve en yakın ofise teslim etmek zorunda olduğunuzu kabul  ve taahhüt edersiniz.Aracın iade alınması için yapılan her tür giderler tarafınıza rücu edilir.

VERİ GÜVENLİĞİ

 • AYTUCAR'a bu kiralamanız için vermiş olduğunuz herhangi bir bilgiyi, rezervasyon almak, sizi müşteri listemize ekleyip eklemeyeceğimize karar vermek, ödeme almak için ve kiralama sözleşmesinde belirtilen koşullara uygun olarak, araç sizin kullanımınızdayken ve döndükten sonra ortaya çıkabilecek takip gerektiren konuların araştırılması amacıyla kullanabileceğimizi kabul edersiniz.
 • Bize vermiş olduğunuz bilgileri pazar araştırma çalışmasında da kullanabiliriz.
 • Eğer kiralama sözleşmesi koşullarına aykırı davranırsanız, gelecekte sizinle ilgili karar vermede kullanmak üzere bunu kayıtlarımıza alabiliriz. Bu bilgiyi, kredi değerlendirme kuruluşları, Emniyet ve Trafik polisi, borçlu olduğunuz kurumlar ve sizinle ilgili bilgiye göre onların müşterisi olup olamayacağınıza karar verecek diğer kuruluşlarla ve (TOKKDER) Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği ile paylaşabiliriz. Size araç verip vermeme konusunda diğer kuruluşlardan sizin araç kiralama geçmişinizle ilgili bilgi toplayabileceğimizi kabul edersiniz. Bu kiralama sözleşmesinde adı geçen sizin ve ek sürücülerin bilgileri, kamu kuruluşları ve mahkemeler tarafından talep edildiğinde vereceğimizi kabul edersiniz.
 • Bu maddede geçen “biz” veya “bize” ofislerimizden herhangi biri, acentelerimizden herhangi biri olabilir.

FATURALAMA

 • Değerli Müşterimiz, 433 No’lu Vergi Usul Kanunu gereği 01.01.2016 tarihinden itibaren faturalarınız elektronik ortamda düzenlenecektir. Kiralama bitiminde ofislerimiz tarafından sağlanmayacak olup, kayıtlarımızda tanımlı e-posta adresinize gönderilecektir. Fatura bilgilerinizi eksiksiz olarak vermeniz önem arz etmektedir.

ÖNERİ - İSTEK - TAKDİR VE ŞİKAYET

 • Değerli Müşterimiz kiralamanız, araçlarımız ve personelimiz ile ilgili her türlü öneri-istek-takdir ve şikayetlerinizi rezervasyon@aytucar.com e-posta adresine veya 0850 305 07 07 nolu çağrı merkezimize doğrudan iletebilirsiniz. Talep ve şikayetiniz ilgili birimlerimiz tarafından incelenerek tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Rental Terms

RENTAL PERIOD

 • The shortest rental period for daily rentals is 24 hours and 30 days for monthly rentals.

LONG-TERM RENTALS

 • Special rates apply for monthly rentals. For information on the rental price and conditions, you can call the call center at 0850 305 07 07 or the AYTUCAR office nearest you.

DRIVER LICENSE AND RENTAL AGE LIMITATIONS

 • Economic group rent a car, you must be 21 years old and you must have at least 1 year B group license. Vehicle condition can be rented by taking the young driver fee for medium and upper class vehicles in accordance with the condition of being 21 years of age and the condition of driving license.

The following conditions must be met in order to use the young driver application.

 • In order to rent the vehicles in the economic group, at least 21 years old and 1 year driving license is required. Persons who are in the 19-21 age range and who have 1 year license can rent a car from the economic group by paying the Young Driver fee.
 • In order to rent the vehicles in the middle group, it is necessary to have a driving license of at least 25 years old and 2 years. Persons who are between 21-25 years of age and have 2 year license can rent vehicles from the middle group by paying the Young Driver fee.

 • In order to rent the vehicles in the upper group at least 25 years old and 3 years must be a driver. Persons with a license of 21-25 years of age and 3 years of license can rent a car from the upper group by paying a Young Driver fee.

 • In order to rent the vehicles in the luxury group, it is necessary to have a license of at least 27 years and 5 years. People between 25-27 years of age and who have 5 years license can rent a car from the luxury group by paying the Young Driver fee.

 • It is mandatory to have SUPER DAMAGE ASSURANCE (SCDW) for young driver application. AYTUCAR reserves the right to apply the young driver application.

VEHICLE GROUPS

 • Your reservation through our web site, call center, offices, online, telephone or other means has been confirmed by guaranteeing the vehicle group (SIPP). There is no guarantee of any brand. However, when you go to the appropriate office, you can obtain the brand vehicles from the group you reserved.

TAKING THE RESERVATION

 • If you request your reservation by telephone, e-mail or whatsapp, our vehicle status will be checked according to the information requested by our booking center and you will be given a positive or negative response.
 • For reservations made on our web site, the system automatically sends you a reservation request information to the e-mail address you have specified. This does not mean that your e-mail reservation has been accepted. Depending on the information you have requested depending on the payment in "pay on the desk" or "pay now", you can check your information such as your car status, payment details, rental conditions and check your information firstly by SMS or by phone or mail. It is given.

 • If your reservation is not confirmed, the conditions of the rental are not met and your payment is not confirmed in our accounts, you will be informed by phone or e-mail that you cannot meet your reservation request.

 • If you made a payment, the entire amount will be returned to the credit card you paid without any interruption.

​APPROVAL OF YOUR RESERVATION

 • When your booking is confirmed, you will be informed by phone, e-mail or SMS. Therefore, please make sure that the contact information you provide is correct and complete in your reservations made by phone, e-mail, whatsapp or the web.

ADDITIONAL DRIVER

 • It is possible to add the Driver License information of the additional driver to the Lease Agreement as an additional fee in order for the vehicle to be used by persons and / or persons other than the lessor. In the event of any accident by the users and / or users who are not included in the lease agreement, all guarantees shall be deemed invalid, both the lessor and the person / persons who use the vehicle are held separately and jointly responsible. You can call our Reservation Center for price and detailed information. (Additional conditions for driver rentals are the same as those in the Driving License and Age Restrictions.)

RENT WITH FOREING COUNTRIES DRIVING LICENSE

a) Turkish Citizens who are going to rent will be able to use their driving licenses in foreign countries only in the following conditions and conditions:

 • Driving documents obtained from foreign countries can be used for a maximum period of one year from the date of entry into our country.
 • Those who have been in our country for more than six months are obliged to have their Turkish translation with the driver's license when they are driving.

 • At the end of a year, the driving licenses obtained from foreign countries must be changed with the driving license of our country in order to use the vehicle.

b) Foreign Nationals who are going to rent will be able to recognize that driving in Turkey is possible under the following conditions and conditions:

 • Driving licenses obtained from foreign countries can be used for a maximum of 6 months from the date of entry into our country.
 • At the end of the six-month period, the driver's licenses obtained from foreign countries should be replaced by a driving license for our country.

 • With the driver's certificates obtained from foreign countries and those who drive without fulfilling the requirements set forth in this article, the transaction is made pursuant to Article 39 of Law No. 2918.

KILOMETER LIMIT

 • The daily mileage limit in the daily car rental service varies depending on the vehicle group and rental period. Depending on the rental period, the total usage chart of the KM is as follows.

 • Depending on the vehicle group, the highest limit on the monthly rental is limited to 3500 km with the highest limit being 30 days. You can get detailed information from our booking center or our offices.

RENTAL PERIOD (DAYS) TOTAL LIMIT OF USE
BETWEEN 1 AND 7 (DAYS X 350KM) 2450KM (7 DAYS RENTAL)
BETWEEN 8 AND 14(DAYS X 250KM) 3500KM (14 DAYS RENTAL)
BETWEEN 15 AND 21(DAYS X 166KM)  3500KM (21 DAYS RENTAL)
BETWEEN 21 AND 30 (DAYS X 116KM)  3500KM (30 DAYS RENTAL)

 

DELIVERY

 • Our International Airports Offices, providing 24 hours of uninterrupted service, are available at any time of the day; In our other offices during the working hours (08: 30-18: 30) from the office and the vehicle is delivered free of charge. Except for the international airports, vehicle deliveries and vehicle drop-offs which will take place outside of working hours are subject to additional charges.

ADDRESS TO DELIVERY 

 • Delivery of the vehicle to the requested address or the pick-up service from the requested address is subject to an additional charge. Since the additional cost varies according to the distance, you can get information from 7/24 call center at 0850 305 07 07 or from AYTUCAR office nearest you.

DROP PRICE - (ONE WAY RENTAL)

 • In the event that the vehicle is returned to another office / city, a One-Way fee applies regardless of the rental period. Wage information varies by office basis and you can get detailed information by calling 0850 305 07 07 7/24 call center.

 

DROP PRICE - (ONE WAY RENTAL) Airport Office City Centrum Office Kemer Office Kundu Office Belek Office Alanya Office Gazipaşa Office
Antalya Airport Office ***** 50₺ 150₺ 50₺ 100₺ 150₺ 200₺
Antalya City Centrum office 50₺ ***** 100₺ 50₺ 100₺ 150₺ 200₺
Kemer Office 150₺ 100₺ ***** 150₺ 150₺ 200₺ 250₺
Kundu Office 50₺ 50₺ 150₺ ***** 75₺ 150₺ 200₺
Belek Office 100₺ 100₺ 150₺ 75₺ ***** 150₺ 200₺
Alanya Office 150t 150₺ 200t 150₺ 150₺ ***** 75₺
Alanya Gazipaşa Airport Office 200₺ 200₺ 250₺ 200₺ 200₺ 75₺ *****

 

EXCESS

 • Excess is not applied for rent made from AYTUCAR. You are responsible for the defects (0%, 50%, 100%) of the defects that occur in unilateral or double accidents that may occur in the car you rent. You may be exempted from the additional assurances that you will purchase.

DETERMINATION OF DAMAGE

 • The damage caused to the vehicle is determined according to the proforma invoice amount received from the Authorized Service or Aytucar Service Department.

DEFECTIVE RATE IN TRAFFIC ACCIDENTS

 • Insurance companies make an assessment based on accident reports, documents and photographs issued by police, gendarmerie units or drivers when determining the defect rate in traffic accidents. These defect rates are 0%, 50% or 100%.

GUARANTEES NOT INCLUDING THE RENTAL CONTRACT

 • Fuel, Bridge, Motorway Fees, Traffic Fines, Parking Fees and Extra Insurance (TWH- Tire, Windscreen, Headlight), (MI-Mini Damage Assurance), (SCDW-Super Colision Damage Weavier), Extra Driver, One Way Fee, Car Delivery and Receiving fees, Baby / Child Seat, Navigation Device, Extra Km Package are not included.
 • The vehicles are returned with the amount of fuel to which they are delivered. For vehicles returned with missing fuel, the missing fuel difference is taken together with the service charge. Fuel can not be refunded on vehicles that are returned with more fuel than the fuel level.

OPTIONAL ADDITIONAL INSURANCE

 • You may feel confident in choosing services and additional guarantees that are not part of the rental contract in accordance with your needs and budget.
OPTIONAL EXTRA INSUARANCE EURO/DAY EURO/MOUNTH NOTES

Mini Damage Insuarance-(MI)     

3€ 45€

In the rented vehicle up to 750₺ damage in the tenant with the statement of the benefit of the result of repair is a guarantee.(For Economical and Middle Group Vehicle) (Mini Damage Insurance does not cover Tire, Windshield and Headlamp damage caused by accident, we recommend to take LCF insurance for such damages.)

Full Accident Assurance (SCDW)

 

8€

120€

It is the assurance covering all damages to the rental vehicle provided that the accident related reports are complete / full and the original is not defective.(For Economical and Middle Group Vehicle)(Including only 1 tire or 1 glass or 1 headlamp damage caused by without accident).

Tire Windscreen Headlights- (TWH)

4€ 60€

It is a safeguard that protects the damages that may occur in the Tire, Windscreen and Headlights of the vehicle regardless of a traffic accident.(For Economical and Middle Group Vehicle)(excludes damages caused by driver failure, barrier, trap)

 

In luxury class vehicles (PDAD-PDAR, LDAR-FFAD-PVMD) + 8€ is added to the daily prices.

For all vehicle groups, 15 day fixed rate and 15 days fixed rate will apply.

Detailed information is given under the heading "GUIDES".

ADDITIONAL SERVICES

 • Depending on your needs, you can request the services listed below in the daily prices when booking or receiving your vehicle.
 • Additional KM package is added to the total use right. The lease is independent of the number of days.

Chield Seat (per day 3€)

 • For 5 days and more rentals, a 5-day fixed rate will apply.

Baby Seat (per day 3€)

 • Baby Seat (per day 3€)

Navigation (per day 3€)

 • For 5 days and more rentals, a 5-day fixed rate will apply.

Additional Driver (per day 4€)

 • Providing the conditions of the driver.

Ek Km Paketi (100km, 250km, 400km)

 • Çağrı merkezimizden veya ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.

Young Driver (Daily 8€) - (Applies to Economic and Medium Group Vehicles)

 • In addition to the young driver's fee, Full Accident Assurance (SCDW) is required.
 • AYTUCAR reserves the right to apply the Young Driver application.
 • You can find out the price information in our Top and Luxury group vehicles from our call center or our offices.

PAYMENT AND DEPOSIT

 • Our rental customers are required to have a credit card arranged on their behalf during the rental. MasterCard or Visa card is accepted for deposit and Debit card / debit card or prepaid cards are not accepted.
 • In the case of rental bookings made through Euro (€), if the rental and additional service fees are requested to be paid in TL , payment shall be made by converting to TL on the basis of the exchange rates of the Central Bank of Turkey on the start of the lease.

 • For credit bookings made with the Virtual Card, the credit card to which the virtual card is processed must be presented.

 • When you make a reservation on our web page, you must show the card that is paid during pickup.

 • The payment method of the rent is made only by personal credit card and debit card as per the relevant laws.

 • The amount of the deposit varying according to the type of rental and the group of vehicles must be provided from the personal credit card. The name and surname of the person who will be able to rent on the credit card should be found.

 • If your credit card is open to mail-order, your deposit will be made through virtual pos. The return of the deposit is made 10 work-days from the date of your return on the same credit card.

 • If your credit card is closed to mail order, the physical pos device is taken from the authorization process. Provisions obtained from Physical Pos device are automatically removed at the average 25 to 28 days after the transaction speed of the bank. Our company does not interfere with the removal of blockage before any action is taken.

 • The driver's license, T.C ID Card (foreign passport) for our guests with a foreign passport and his credit card must be presented to the AYTUCAR office. Credit card must be open to the use of the Internet.

 • Aytucar reserves the right to request a second credit card if it deems necessary. It is at AYTUCAR's disposal to provide a vehicle if the credit card cannot be authorized or if the credit rating (Findex) question is negative. Credit The current Findeks grade (1300) should be valid if the inquiry is needed.

CANCELLATION AND REFUND CONDITIONS

 • If the reservation is canceled until 24 hours before the pick-up time for paid bookings, the full rental fee will be refunded by AYTUCAR.
 • When payment is made between 24 hours and 2 hours, the 1 day rental fee will be cut and the remaining amount will be refunded by AYTUCAR. (1-day bookings will not be refunded)

 • For cancellations made 2 hours before the delivery of the car, rental fee is not refundable.

 • In the case of paid bookings, our customers' vehicles will be kept for 2 hours from the pick-up time and within two hours, our customers will be able to receive their vehicles. After 2 hours the booking will be automatically canceled by the system and no refund will be made.

 • In the event that the lessor submits the vehicle early, the rent amount of the remaining days shall be returned with the deduction of 30% on the rent amount in line with the demand of the lessor, or the amount remaining in the next car rental of the lessor is automatically deducted from the total rent amount.

REZERVATION CHANGES CONDITIONS

 • For the bookings made via the payment or reservation center, call center and AYTUCAR offices, the following procedures shall apply.
 • For reservations made from the 7/24 call center at 08503050707 or from your nearest AYTUCAR office, the booking change will be made free of charge until 24 hours before pick-up time.

 • For reservations of less than 24 hours, booking changes will be made based on vehicle availability or canceled.

 • For paid bookings up to 24 hours prior to pick-up time, the requested change of booking will be made free of charge.

 • For paid bookings less than 24 hours after the delivery of the vehicle, a 1 day rental fee will be charged by making a reservation change.
 • If there is a difference between the rental price on the reservation date and the rental price on the new booking date, the difference will be charged.

EXTENSION OF RENTAL PERIOD

 • Drivers who do not return at the date and time stated in the rental contract should request at least 24 hours before the call center or our offices to extend the rental period.It is not possible to extend the lease period except for the information and approval of AYTUCAR.
 • In case of vehicle availability, your request for extension will be met. The tenant agrees and declares that he / she has to return the vehicle when there is no vehicle availability or the extension request is not approved.

 • In the calculation of the rental price for the lease extension days, the current daily rental fee and the extra services, if any, are added to the rental fee of the lessee.If there is not enough balance in the credit card, the tenant is asked to upload to the credit card. Your request is not approved before the additional day fee is collected.

 • Even if the lease agreement is not signed after the lease extension, it will be bound by the terms of this agreement. The tenant agrees that the failure to deliver the vehicle despite the expiration of the contract constitutes a criminal offense under the provisions of the criminal law and will not retain the vehicle beyond the lease term. Accepts and declares that he / she knows that he / she cannot benefit from insurance, guarantees and legal rights during the end of the lease period and / or in case of illegal vehicle use.

DELIVERY DELAYS

 • There is a 2 hour option for the return of rented vehicles. For delays exceeding 2 hours, a 1-day rental fee is charged, including additional services and optional insurance.

TRAFFIC FINES

 • Any liability and financial penalty arising from the non-compliance with traffic laws shall be borne by the customer. Due to the fact that the vehicles are held by official or unofficial authorities for whatever reason, the period of time is considered within the term of the contract.
 • The amounts of traffic violations (HGS tolls, fugitive transit fines, traffic fines, etc.) incurred during the lease are charged to AYTUCAR by the relevant government agencies. The related traffic ticket collected during the rental will be collected from the credit card that is presented at the time of the rental.

 • 2€ Service price is added in the collection of traffic fines.

HGS USE(For Toll Road)

 • All our vehicles in our fleet are HGS. When your rental period ends, your HGS usage information will reach our offices and the toll will be charged to your credit card. As the collection process related to the toll is linked to the General Directorate of Highways, it is possible to make collection later than the ordinary periods.

 • If you pass through the OGS tolls with our HGS vehicles; you are making illegal passes. The illegal toll (as in other traffic infringements) is paid by AYTUCAR to the relevant governmental agencies and the toll toll (as in other traffic violations) is collected from the credit card presented during the lease.

 • HGS cannot be used on the motorways operated by Osman Gazi and Yavuz Sultan Selim bridges and on the highways operated by the private sector.

GUARANTEES

 • The explanation of our assurances is given below. The explanations are for general and information purposes. AYTUCAR reserves the right to change this information over time. Guarantees included in your reservation are included in your price offer and / or reservation confirmation.
 • You can purchase the assurances that are not included in your prices from our sales offices at the start of the lease. You can also get detailed information about the current limits from our sales offices.

 • Damage Liability Insurance (CDW): In case of an accident, the other vehicle is covered by the General Assurance Conditions. The rental price is included.

 • Theft Insurance (TP): The tenant can insure the rented car against theft. Included in the full Accident Assurance package. Additional insurance packages are not received, the Insurance and Reinsurance Companies of Turkey; In the case of theft incidents occurring with the condition of covering the conditions determined about the motor insurance policies, 5% of the total price of the vehicle is recourse to the lessor.

 • Tire Windscreen Headlight Assurance (TWH): It is the assurance provided for damage to the tire, glass and headlight which can occur in the rented vehicle without being connected to the accident.

 • Mini Damage Assurance (MI): It is the assurance that the rented vehicle has the advantage of providing repair with tenant declaration in damages up to 750 TL. . Tire Windscreen and Headlight damage, which are not connected to any accident, are not covered by this insurance.

 • Full Accident Assurance (SCDW): Accident related to the accident due to the full and complete reports on the accident and the principal of the vehicle leased on the condition that all the damages in the vehicle is covered.

 • Personal Accident Insurance (PI): It is a insurance that guarantees the driver and persons in the vehicle within the limits of the Compulsory Road Insurance. It is calculated based on the number of seats in the vehicle.

 • AYTUCAR reserves the right to change the vehicle types specified in the tariff with the price conditions without prior notice.

The Coverage from Insurances will be void and the loss will not be covered by the insurance:The use of the vehicle on the lease other than the name of the person,

 • The use of the vehicle outside the normal conditions of use (use of the vehicle with high engine temperature, bad road conditions or walking on the flat tire, improper fuel filling, etc.),

 • Use of the vehicle outside the traffic rules (exceeding the legal speed limits, crossing the red light and other similar violations),

 • Use of the vehicle under the influence of alcohol or drugs,

 • Damage or accident caused by a cargo carried in the vehicle,

 • Careless and unrestricted use of the vehicle (not to adjust the speed according to the road conditions in the rainy weather, not to follow the vehicle at the minimum safety distance, and other similar uses)

 • Failure to notify the customer of an accident or the stolen status of the incident,leaving the vehicle at the scene of the accident (except in the case of a preventive situation determined by the doctor's report),

 • In case of an accident occurring within 48 hours from the relevant authorities (traffic and alcohol report) not received,

 • Failure to deliver the original key and license in case the vehicle is stolen.

 • Damage to the vehicle or other side due to the loads carried within the vehicle,

 • Passenger / freight transport in return for an open or hidden income,

 • Pulling / pushing any vehicle,

 • The amount of pecuniary damage arising from damage caused to third parties is covered by the guarantee of compulsory liability insurance. The customer is responsible for the amounts outside the margins of the collateral.

 • Association of Insurance and Reinsurance Companies of Turkey; If the insurance companies do not pay the insurance price due to the fact that the insurance companies are not

WHAT TO DO IN ACCIDENT

 • One-way accident,in the event of an accident, the vehicle damage to the vehicle or theft of the vehicle with theft of the vehicle, the location of the vehicle (the vehicle) without changing the location of the nearest police or gendarmerie station by contacting the accident, theft, eyewitness detection and alcohol detection reports should be taken.
 • In case of accidents with DOUBLE SIDE, according to the way the boiler is formed, drivers are obliged to fill in the Material Damaged Accident Report as specified on the minutes, except as stated in the following articles.

 • It is the responsibility of the lessor of the vehicle drivers to take pictures of the driver's license, the vehicle license and the obligatory traffic insurance photocopy / pictures, and the damaged areas and plates of the vehicles.

 • one or more drivers involved in accidents or foreign qualified foreign nationals from the driver's passport credentials page with a photocopy of the page of the entry stamp to Turkey shot / picture of the damage is necessary to add to the paperwork.

 • The failure of these documents to be filed or incomplete by insurance companies causes the vehicle to be excluded from the insurance coverage and the lessor pays the damages.

In case of double-sided accidents, the traffic accident report shall be issued only by the traffic police.

 • If a driver without a driver's license is used,

 • If the driver has small age,

 • If there is any suspicion of alcohol or mental health in the driver,

 • If one of the vehicles involved in the accident belongs to public institutions,

 • If the damage to the goods belonging to public institutions occurs,

 • In the case of a traffic accident only damage to objects belonging to 3rd persons,

 • In the event that one of the vehicles involved in the accident does not have traffic insurance coverage,

 • Traffic accident will result in death and / or body damage.

IMPORTANT NOTES

 • In the event of an accident, it is obligatory to inform the nearest police or gendarmerie station by taking the accident report, theft and alcohol detection reports according to the shape of the boiler without changing the location of the vehicle or informing the Hotline 0850 305 07 07 which provides 7/24 service.
 • In case the vehicle is stolen, it is obligatory to contact the nearest police or gendarmerie station and to provide the 7/24 0850 305 07 07 Support Line. Otherwise, all guarantees received are considered as invalid and any damages are collected from the tenant to include the material and moral losses given to third parties.

 • Please make sure that the vehicle delivery and pick-up form is filled in and signed at the start and return of the rental.

 • In order to extend the rental period, to inform / change the departure time and day, please call the office where you rented or the reservation center.

 • In case of accident, vehicle breakdown or support for any reason during the rental, the Support Line 0850 305 07 07 should be searched.

 • It is your responsibility to use the vehicle according to road, climatic conditions and speed limits. You are responsible for any damage resulting from the use of the vehicle other than the capacity and production purpose, hitting it to different places such as bumps and pits, using it on the land and on the beach and damage caused by water entering the engine or other parts of the vehicle. You must not use the vehicle to compete, to speed, to test the durability and speed of the vehicle and to teach someone to drive.

 • In case of periodic maintenance mileage of your vehicle during your use, please contact our Support Line so that you can continue your journey safely.

 • Keep the vehicle locked in all situations. Be sure to use the correct fuel. Check the oil level and keep the tire air to the proper level.

 • You cannot sell, rent or rent the vehicle and any part of it. Even if it is free of charge, you cannot use the vehicle for the use of any other than the names in the contract. You may not grant any person legal rights on the vehicle and you may not assign your rights.

 • Under no circumstances should the brake, clutch, transmission oil or engine coolant fluid levels be completed for your own safety. If there is any warning light on the instrument panel or low oil level, contact us immediately. In case of emergency, the telephone number that you can reach 24 hours will be given to you by the office manager.

 • You should warn us immediately if you have detected any problems with the vehicle. Do not allow any person to work on the vehicle without any written permission.

 • The expenses incurred in order to return to the pre-rental status due to the changes made in the vehicle except for our approval; damage to glass and headlight, interior trim in the vehicle, seats, wheels and damage to equipment such as jack, antenna, key, license etc. of the vehicle is your responsibility.

VEHICLE DELIVERY INFORMATION

 • Please make sure that all necessary documents are ready before picking up your vehicle.
 • Original Driver's License (Double-sided photocopy).

 • A valid credit card for the driver

 • For passengers who rent a Voucher, a certain amount of credit card is required.

 • Booking confirmation

 • Passport / ID Card or Passport (Passport is only required for foreign nationals and those who rent with a foreign country license)

READY TO RENT THE VEHICLE

 • When you arrive at our office to pick up your car, the vehicle will be ready to rent. It is our first priority to show all the necessary precision to ensure that all of our vehicles are ready for leasing in terms of mechanical, technological and comfort. If you think that these standards have not been met, please inform the person concerned about the lease.

CHECK THE VEHİCLE BEFORE AND AFTER LEASE

 • Before picking up your vehicle, you should carefully inspect the vehicle and if there is any damage or missing equipment in the contract, please ask the relevant persons to renew the contract. When you deliver your vehicle, "unspecified damages and deficiencies" will be considered to have occurred during the lease period and you will be responsible for such damages as the customer.
 • During the renting, please keep the signed lease agreement and the vehicle delivery form by the relevant personnel. In case of necessity, AYTUCAR records shall be taken as basis.

 • At the end of the rental at the beginning of the rental car in the "Car Return" section of the "Car Return" is filled by our staff (Return Date, Time, Km v.s) is signed mutually, during the rental period if there is no damage and missing equipment "NO NEW DAMAGE" check that the phrase is written.

FUEL POLICY

 • The vehicles are returned with the amount of fuel to which they are delivered. For vehicles that are returned with missing fuel, a 20 araç service fee is charged in addition to missing fuel. Fuel can not be refunded on vehicles that are returned with more fuel than the fuel level.

SPECIAL ITEMS

 • At the end of the rental, check that you have any personal belongings inside the vehicle before handing over the vehicle. AYTUCAR does not accept any responsibility for forgotten items in the vehicle.

TERMINATION OF THE CONTRACT

 • If you fail to comply with the following conditions, the lease agreement will be terminated unilaterally by AYTUCAR.
 • If you are the final consumer, rent, extension and additional service fees are not paid on time, the contract will be terminated without any warning and notice. In this case the tenant must immediately return the car. In the event that the vehicle is not returned, the tenant officially accepts and commits that he / she commits a crime of misconduct.

 • If you are found to be liable to any of your property in respect of your debts or if such a matter is notified to you, the lease agreement will be terminated unilaterally by AYTUCAR.

 • If you are a commercial company, the lease agreement is terminated unilaterally by AYTUCAR in the following cases.

 • Your company is in the process of liquidation, if the trustee is in the trust of the goods or,

 • If you went to legal ways to agree with the creditor,

 • If it is determined that your goods are subject to debt

 • If you do not comply with the terms of this contract,

 • The unilateral termination of this contract shall not affect the collection of your debts arising from this contract. AYTUCAR reserves the right to charge the costs and damages resulting from the termination of this contract.

 • After the expiration of this contract, you acknowledge and undertake that you must maintain the vehicle safely and deliver it to the nearest office, even if it is finished.Any expenses for the return of the vehicle will be paid by you.

DATA SECURITY

 • You agree that we may use any information you have provided to AYTUCAR for this rental, to decide whether we will add you to our customer list, to receive payment and to receive payment, and to investigate the matters that require follow-up after the vehicle is in your use and after the return. 
 • We may also use the information you provide to us in the market research study.

 • If you violate the terms of the rental agreement, we may take this to our records in order to use it in making decisions about you in the future. We can share this information with all other institutions such as credit rating agencies, security and traffic police, the institutions you are indebted, and other organizations (TOKKDER) who will decide whether you can be their customers or not. You agree that we may collect information about your car rental history from other organizations in providing you with a vehicle. You agree that we will provide you with the information of you and the additional drivers mentioned in this lease when requested by public authorities and courts.

 • Any of our ”us, or imiz us” offices mentioned in this article may be any of our agents.

BILLING

 • Dear Customer, In accordance with the Tax Procedures Law no. 433. At the end of the rental will not be provided by our offices and will be sent to your e-mail address defined in our records. It is important that you provide your billing information in full.

RECOMMENDATION - REQUEST - REQUEST AND COMPLAINT

 • Dear Customer, You can send any requests, suggestions and complaints about our rental, vehicles and personnel directly to our e-mail address rezervasyon@aytucar.com or call center at 0850 305 07 07. Your request and complaint will be examined by our related departments and you will be informed.

 

Bedingungen

12322

E-Bültenimize Kayıt Olun

Fırsatları kaçırmamak için e-bültenimize kaydolun!